O co chodzi z tą nauką?

A więc mamy pomysł, aby nauczyć się czegoś jeszcze w życiu – często wybieramy naukę języka i dobrze, bo ta wiedza zostanie z nami na zawsze i w wielu przypadkach może nam się bardzo przydać.

Wracając do naszych przemyśleń:

Z doświadczenia wiem, że wybór języka to najłatwiejsza decyzja, raczej każdy wie, jakim językiem chciałby się umieć posługiwać, więc tu nie powinno być problemu..

Dla ułatwienia w większości przypadków wybór pada na ANGIELSKI, po nim często jest NIEMIECKI lub HISZPAŃSKI, w zależności od tego czy chcemy się uczyć na wakacje, czy do raczej do pracy.

Ile czasu chcemy poświęcić na naukę należy od razu zamienić na: ile czasu jestem realnie w stanie poświęcić na naukę – i tu uważam, że lepiej postawić na naukę 1 raz w tygodniu po 90 minut i starać się nie odwoływać, niż narzucić sobie zbyt wiele i ciągle szukać wymówek na odwoływanie zajęć ponieważ nie jesteśmy w stanie się z tą całą nauką obrobić 🙁

Gdzie się uczyć? Najłatwiej odpowiedzieć – wszędzie, ale bądźmy realistami, nauka wymaga skupienia i warto czasem faktycznie poświęcić na nią jakiś kawałek naszego czasu – dobrze by było żeby to były raczej stałe godziny, w tym samym miejscu.

Moim zdaniem nauka z nauczycielem nie dorówna jakościowo żadnemu programowi lub systemowi, chociaż wiele firm sugeruje inaczej. Oczywiście wspomaganie nauki różnymi dodatkowymi aplikacjami to naprawdę fajny pomysł. O tym mam zamiar napisać w kolejnych postach.

Dlatego też polecam lekcję z żywym nauczycielem, niezależnie od tego czy będzie on z nami na lekcji w tradycyjnej klasie/szkole czy też będziemy go widywali na skype lub gdzieś w kawiarni.. Ćwiczenie mówienia i nauka języka jest najlepiej wchłaniana w kontakcie z drugą osobą.


ja i moja mega niecierpliwa uczennica

Lepiej uczyć się z kimś czy samemu – to dosyć trudne pytanie, myślę, że wszystko zależy od tego, z kim. Ja zauważyłam, że większość grup złożonych z kolegów/koleżanek po jakimś czasie się rozpada natomiast grupy 2 osobowe złożone z małżeństw lub współpracowników nieźle się trzyma – to chyba dobrze rokuje dla małżeństw 😉

Według mojej obserwacji nauka języka to jednak bardzo osobiste postanowienie i zajęcia jednoosobowe są najbardziej trwałymi i długoterminowymi zajęciami. To bardzo dobrze o nas świadczy – chcesz na kimś polegać.. ? Polegaj na sobie (!)

Nigdy nie zakładajmy, że chcemy mówić byle jak… ot, tak żeby nas zrozumieli.. dążmy do perfekcji i tego samego oczekujmy od naszych nauczycieli (perfekcyjne A1 jest dużo lepsze niż takie sobie A2 😉 – zatrudnianie byle kogo, bo taniej, na dłuższą metę NIE ma żadnego SENSU.

No i cherry on top (wisienka na torcie) –  KIEDY TE EFEKTY???~!!!!!! Od pierwszego spotkania, każde zajęcia powinny być dla Nas szansą na rozmowę w języku, którego się uczymy, nawet jeśli dopiero co zaczęliśmy, bo przecież po pierwszej lekcji nowo poznawanego języka już jesteśmy w stanie powiedzieć kilka prostych zdań!

Życzę Wam miłej nauki.
Ciao, bye, pa


AniaR #wordbyann
www.DirectSchool.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.