Wiosenne porządki

Za oknem coraz to lepsza pogoda i na pewno zaczynamy już myśleć o podróżach, które w niedalekim czasie na nas czekają lub te, które zaczęliśmy planować.

Pamiętajmy żeby się do nich dobrze przygotować nie tylko myśląc o tym co możemy ze sobą na takie podróże zabrać, ale także jak co możemy zrobić żeby podszkolić język kraju do którego się wybieramy bo tak na prawdę kontakt z ludźmi zostaje z nami na dłużej..

Niezawodnym sposobem na uporządkowanie naszej wiedzy jest kontakt z językiem poprzez aplikacje dostępne w telefonie, na tablecie itp. Poniżej przedstawiam Wam kilka pozycji, które lubię i z których korzystam ja lub mój syn:

Duolingo – łatwa w obsłudze aplikacja łącząca naukę z zabawą ze słowami (róże języki i różne poziomy zaawansowania) Sama nauka przypomina nieco zabawę, trochę grę. Lekcje nie są długie, skupione na jednej konkretnej tematyce, po której następuje test sprawdzający wiedzę. Za poprawne rozwiązanie testu otrzymuje się nagrody (odznaki). Osobiście korzystam do nauki hiszpańskiego i ostatnio włoskiego – aplikacja jest darmowa.

Direct Languagelab – aplikacja w 100% bazująca na książkach Direct do nauki języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego co jest świetnym uzupełnieniem kursu językowego lub podtrzymaniem i rozwijaniem umiejętności nabytych na kursie. Można także korzystać samodzielnie – obecnie używana przez mojego syna – jak na razie nie otrzymałam żadnych skarg, a to nastolatek…. :0 – aplikacja jest darmowa przy zakupie książki do nauki (59,90 zł).

Supermemo – Za pośrednictwem aplikacji możemy uczyć się takich języków jak: angielski, baskijski, chiński, duński, francuski, , grecki, niderlandzki, hiszpański, niemiecki, norweski, rosyjski, portugalski, szwedzki, włoski, a nawet esperanto i kanji. W programie dostępne są różne kursy językowe w różnych cenach. Naukę można zsynchronizować z kursem online lub kursem na PC. – aplikacja jest płatna.

To takie moje top 3 do nauki języków na co dzień. Zachęcam do wypróbowania i podzielenia się waszymi opiniami na temat nauki języków za pomocą aplikacji.

szukanie dla Was inspiracji w toku… 😉

Życzę Wam miłej nauki.
Ciao, bye, paDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.